State restricts sports activities of young people, criticizes compulsory tests in clubs of Czech Sports Union iROZHLAS

The Czech Sports Union (ČUS) criticizes compulsory coronavirus screening in children and young people for training and competition activities in sports clubs. The set mode goes beyond the framework of tests paid for by the state. After tests in primary and secondary schools, it must be solved by the parents or the clubs themselves.
Prague

Share on Facebook
Share on twitter


Share on LinkedIn


To printCopy the url address
Short address

close
Children’s sport (illustrative photo) Photo: CC0 Public domain, Photobank Pixabay

For training in the same groups, the antigen test is valid like the PCR test for seven days, but for competitions involving different sections, the antigen test is only valid for 72 hours. The exceptions are activities for groups of less than twenty people and school swimming, if only classes in a school are swimming together.


Ministr Vojtěch: Testování ve školách po tomto týdnu skončí. Koronavirus se tam nešíří


Číst článek


„Výkonný výbor ČUS považuje za neúnosné, aby stát tímto způsobem omezoval sportovní činnost mládeže. Nastavený režim přesahuje rámec státem hrazených testů a na rodiče a kluby je vedle povinnosti zajištění testu částečně přenesena i finanční zátěž v podobě jejich úhrady, uvedl ČUS v tiskové zprávě.

Všichni mají možnost absolvovat zdarma dva PCR a čtyři antigenní testy za měsíc. Mezi jednotlivými bezplatnými antigenními testy ale musí uplynout lhůta sedmi dní. Stejné podmínky jako pro sport platí i pro další volnočasové aktivity dětí a mládeže. Povinné preventivní testy se netýkají lidí s dokončeným očkováním, ale to je možné až od dvanácti let.

Amatérský sport včetně toho mládežnického byl od loňského podzimu až do letošního jara prakticky zastaven. Uzavřena byla pro veřejnost dlouhé měsíce veškerá vnitřní sportoviště, jen krátké období v prosinci mohly fungovat lyžařské areály. Sportoviště vlastní i ČUS, která tak podobně jako v prvním covidovém roce 2020 utrpěla značné finanční ztráty. Výsledky hospodaření za první pololetí roku 2021 prezentoval výkonnému výboru ředitel ekonomických agend ČUS Pavel Benda.


V úterý v Česku přibylo 553 nových případů covidu, což je druhý nejvyšší nárůst od konec května


Číst článek


Propad hospodaření v porovnání se stejným obdobím roku 2019, což byl poslední rok nepostižený covidovou pandemií, činí 63,3 milionu korun – ze zisku 21,5 milionu korun v prvním pololetí 2019 do ztráty 41,8 milionu korun v letošním roce. Opakuje se tedy situace z roku 2020,“ uvedla unie.

Z různých druhů státních kompenzací ČUS od dubna 2020 dosud čerpala přibližně 52 milionů korun.

ČTK

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru


Sdílet na LinkedIn


TisknoutKopírovat url adresu
Zkrácená adresa

Zavřít
Winston Ferguson

"Total travelaholic. Subtly charming zombie geek. Friend of animals everywhere. Music buff. Explorer. Tv junkie."

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *